5 tipov, ako zvýšiť svoju produktivitu

1) Vstávajte skôr. Pretože ráno Vás nič neruší a prácu urobíte niekoľkokrát rýchlejšie ako počas dňa. Nezvonia telefóny, neblikajú maily, nikto nebude stresovať. Je ticho, svet spí. Pretože ráno Vám to lepšie myslí. Pretože Vám zostane kopa času z celého dňa, keďže prácu ukončíte dopoludnia.

2) Kúskujte robotu na menšie časti. A čím väčšia úloha, tým väčšia skladačka. Do jednoduchšej aktivity sa pustíte spontánnejšie, nezabijete tým celý deň, budete mať lepší pocit z vykonanej práce a hlavne, nebudete to tlačiť pred sebou a odďaľovať. Jednoducho, žiadna prokrastinácia. A bude Vás to baviť, keď uvidíte, ako tá robota odsýpa.

3) Plánujte dopredu. To je ten náš stále omieľaný TO-DO-LIST. A nie iba na ďalší deň, plán by ste mali mať aj na ďalší mesiac, či rok. Nie na hodinu presný harmonogram, to nie je reálne,… ale Vaše vízie a veľké hrubé plány, čo potrebujete v tomto intervale zvládnuť, kam sa dostať a aké sny si splniť.

4) Naučte sa hovoriť nie. A používajte ho. Vždy, keď Vás bude niekto prosiť o Váš súkromný čas, snažiť sa Vás využiť a odbremeniť sa na Váš úkor. Nie ste povinný robiť prácu niekoho iného. Odmietnite vždy, keď to pre Vás nie je zaujímavé. Slušné zdvorilé „nie“ šetrí čas, neničí Váš súkromný život a ani pracovné vzťahy.

5) Odstráňte rušivé vplyvy. Zvuky z vonku, Facebook, ukecaný kolega. Čokoľvek, čo Vás rozptyľuje a kazí efektivitu práce by malo ísť preč. Aby ste sa mohli plnohodnotne sústrediť. K Facebooku, či kolegovej príhode z víkendu sa vrátite, keď bude Vaša práca ukončená. A verte, že s prázdnym diárom to bude lepšie.

Pridať komentár k článku