Máte kontrolu nad svojimi financiami?

Stalo sa vám už niekedy, že ste premýšľali nad tým, kde ste minuli všetky peniaze? Človek by ani nepovedal, že sa tak rýchlo rozkotúľajú. Samozrejme to závisí od viacerých faktorov, ako napríklad či ste zvyknutí na vysoký životný štýl alebo sa uspokojíte so štandardom. Závisí to aj od toho, na čo konkrétne míňate. Je veľmi dôležité rozlišovať, či míňate svoje zarobené peniaze na niečo naozaj nevyhnutné alebo na zbytočnosti.

Pokiaľ chcete mať zdravé financie, tie si vyžadujú aj dôslednú starostlivosť a kontrolu.

Dokážete si napríklad ušetriť nejaké peniaze z výplaty? Je hlúpe sa vyhovárať, že zarábate príliš málo na to, aby ste si odložili nejaké to euro bokom. Pokiaľ neviete šetriť z mála, tak neušetríte, aj keby ste mali dvojnásobok či trojnásobok zárobku.

Nie nadarmo sa hovorí, že s jedlom rastie chuť. Pokiaľ by ste viac zarobili, dopriali by ste si viac, aj viac zbytočností a možno by sa dostavila aj márnotratnosť. Preto je nevyhnutné, aby ste si svoje financie vedeli ustriehnuť. Všetko je to o sledovaní svojich financií. Musíte vedieť, čo je na príčine, že o vaše peniaze prichádzate.

Veľmi dobrý spôsob ako si ustriehnuť svoje financie je zapisovať si ich. Ja odporúčam využiť webovú aplikáciu Moneybox, vďaka ktorej získate precízny prehľad o vašom rozpočte. Taktiež si v aplikácií budete vedieť zaznamenávať všetky vaše aktíva, pasíva či sporenia.

Vďaka vzniknutému rozpočtu získate kontrolu nad osobnými financiami, viete odhaliť rezervy pre úspory či prehodnotiť Vaše výdavky. Aj cez vizuálny prehľad a kategorizáciu dokážete sledovať, v akých oblastiach míňate najviac finančných prostriedkov a naopak, ktoré segmenty Vám generujú najviac príjmov. Získate iný pohľad na peniaze.

Pridať komentár k článku