Nebojte sa robiť chyby!

V škole sme to tak mali celý život. Kto bol bezchybný a všetko vedel, mal jednotku. Kto robil chyby, niečo nezvládal, bol zlý.

Urobiť chybu nie je zlé. Zlé je sa z nej iba nepoučiť a robiť ju stále dookola.

V škole sme to tak mali celý život. Kto bol bezchybný a všetko vedel, mal jednotku. Kto robil chyby, niečo nezvládal, bol zlý. V škole sme mali iba jeden pokus. Hop alebo trop. A dostali sme známku. Podľa toho, ako sme to zvládli. A neviem ako vám, ale nám vždy učiteľky ešte prízvukovali, že v živote to bude ešte horšie a ťažšie. A kým nebudeme bezchybní, nebudeme úspešní.

ZLÝ SYSTÉM

Aký to len pomýlený systém! A čo je horšie, vychováva tak iba zástupy vystrašených ľudí, ktorí zo strachu pred chybami utekajú do nespokojného stereotypu. A svet im tlieska, pretože majú slušnú prácu, majú rodinu, nejakú tu hypotéku a pravidelne život opľujú vetou, aký je to len ťažké a nespravodlivé. Ich túžby zostávajú nesplnené, všetko sa mení na kolotoč, ktorý znenávidia a svet a jeho dokonalosť im preteká pomedzi prsty.

PROTI PRÚDU

Nebuďte ako oni! Nebojte sa! Choďte za svojim snom. Robte to, čo Vás baví! A čo, že urobíte chybu. A čo, že urobíte milión chýb. Život nie je škola, nikto nad Vami nebude stáť so zdvihnutým prstom a známkou na jazyku. Chyby robte, pretože Vás robia múdrejšími. Skúsenejšími. Šikovnejšími.

A veď to predsa poznáte, že iba mŕtva ryba pláva s prúdom…

Chyby sú proste súčasťou života. A keď sa stanú, stačí sa iba zamyslieť, na chvíľu zastať a uvedomiť si, čo sa nabudúce musí urobiť inak, aby to dopadlo lepšie. A potom to skúste znovu. A znovu. Nedovoľte pomýleniu, aby Vás zastavilo. Opakujte to, až kým to nezvládnete.

A zrazu to príde. Zrazu bojovnosť zvíťazí. A vy s ňou.

CHYBY SÚ ĽUDSKÉ

Chyby sú ľudské. Chyby sú normálne. Chyby sú Vaše. Urobte z nich skúsenosť a múdrosť, premeňte ich na porozumenie a úspech. A nebojte sa. Dovoľte omylom, aby ste sa skrz nich stali výnimočným.

Čítaj viac článkov v našej rubrike Nakopni sa

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 124
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x