MLM – ako vybrať správnu spoločnosť?

V minulom príspevku o multi-level marketingu sme si vysvetlili, o čom tento druh podnikania vlastne je. Dnes si ukážeme, ako vybrať vhodnú spoločnosť pre sieťový marketing.

V knihe „Jak si vybudovat MLM stroj na peníze“ jej autor a  uznávaný rečník Randy Gage uvádza, že spoločnosť by ste v sieťovom marketingu mali voliť podľa svojej osobnosti.

Čo to znamená? Ak ste orientovaní konzervatívne, zrejme pre vás bude dobrou podobná konzervatívna spoločnosť, ktorá je stabilnou a nepredstavuje pre vás veľké riziko.

Opakom je nová, rýchlo rastúca firma. Síce postupujete väčšie riziko než pri zabehnutej spoločnosti, v prípade, že sa uchytí, máte možnosť získať tučné provízie.

Ak sa pripojíte k MLM firme, ktorá vznikla len pred pár mesiacmi a má ešte všetko pred sebou, s veľkou pravdepodobnosťou budete v hierarchii dostatočne vysoko. Samozrejme, ako sme už uviedli vyššie, s mladým a začínajúcim biznisom sa spája vysoká dávka neistoty, takže platí staré známe: “Väčší risk, väčší zisk.”

V Skvelej Firme sme sa pozreli na niekoľko svetových spoločností v tejto branží a taktiež na to, ako dlho v MLM marketingu podnikajú. V rámci nášho prieskumu sme si nemohli nevšimnúť, že americká spoločnosť Amway, ktorá sa zaoberá priamym predajom produktov v oblasti krásy, zdravia či starostlivosti o domácnosť, je na trhu činná už od roku 1959.

Ešte skôr než táto spoločnosť vznikla firma Shaklee Corporation. Táto spoločnosť, ktorá je na trhu už 67 rokov, sa zaoberá produktmi ako výživové doplnky, prípravky na redukciu hmotnosti  či kozmetika. K „mladším“ firmám môžeme zaradiť americkú spoločnosť Isagenix International, ktorá bola založená v roku 2002.

Foto: freedigitalphotos.net

Pridať komentár k článku