Makajte málo, ale efektívne!

Ľudia Vám nebudú tlieskať, keď strávite celý život na zadku v kancelárii. Ľudia budú tlieskať, keď prácu vtesnáte do pár hodín.

Unavené oči, piata šálka kávy a práca, hromadiaca sa po celom stole. A pritom tá hrdosť, ktorá z Vás sálala, pretože vy makáte x hodín denne už dávno vyprchala.

Netuším, čo je to dnes za móda. Pracovať od rána do večera, obmedziť osobný život, rodinu, priateľov, výlety, všetko… a ešte byť na to hrdý!

Jasné, zarábať treba, peniaze z neba nepadajú a všetci vieme ako ťažko sa k nám prikotúľa každé to euro. Avšak ľudia ako keby zabúdali, čo je v živote naozaj dôležité, kde sa budú cítiť naozaj naplnení a ženú sa, ani nevedia za čím. S podliatymi očami, bez reálnej motivácie iba hrdo povedia. Dnes som pracoval 16 hodín.

Neveriacky krútim hlavou. Pracovať efektívne a na 100% také kvantum času predsa nie je možné. Aj vy asi šípite, čo za tým je. Stratený čas. Nevyplnený deň. A zbytočná hrdosť na niečo, čo si hrdosť nezaslúži.

Upracovaný človek zabúda reálne žiť, zabúda snívať a svet mimo kancelárie prestáva existovať. A pritom stačí tak málo. Zapnúť na plné obrátky presne vtedy, keď to treba! Plus mínus 16 hodinová pracovná doba znamená zbytočné presedenie za stolom, nič nerobenie a kvantum práce, ktorá sa dá urobiť za oveľa ale oveľa menej.

Viem to, mám to odžité na vlastnej koži.

Ľudia Vám nebudú tlieskať, keď strávite celý život na zadku v kancelárii. Ľudia budú tlieskať, keď prácu vtesnáte do pár hodín (verte, že sa to dá), zamakáte a potom máte padle. Vyzdvihnete deti v škole, zoberiete ich na krúžky, navaríte večeru a večer si ešte s partnerom kuknete film.

Tak prosím, neverte tomu trendu prepracovanosti. Ani tomu nefandite. Práca nie je a ani by nemala byť zmyslom života. A už vôbec nestojí za to, aby ste zabúdali, čo je v živote naozaj dôležité. Kde sú všetky tie hodnoty. A kvôli komu, či čomu sedíte tak dlho v práci.

Deľte si prácu, delegujte, plánujte a pracujte na 100% – každý deň pár hodín.

Z unaveného človeka tak v priebehu pár týždňov môže byť usmiata spokojná osobnosť. V robote je tretinu pôvodného času, výsledok práce je rovnaký, má čas na všetko, čo doteraz nestíhal a únava, či prepracovanosť ho obieha na sto honov.

Viem to, mám to odžité na vlastnej koži.

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 121
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
1 Komentár
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x