Správna chvíľa začať podnikať? Práve teraz

Máte nápad. Máte plán. Máte myšlienku. Ale brzdí Vás jediné…. strach.

„Som si to vymyslel. Budem predávať športové oblečenie. Chcel by som malú predajňu, 1 – 2 pracovníčky. Aj by som sa do toho pustil, ale poznáš to. Nemám žiadne peniaze na rozbeh. Kde by som ich aj zobral? Zarábam 600 €, vyplatím byt, nakŕmim deti a mám prt. Takže to zatiaľ zostáva v mojej hlave. Nie je to jednoduché. Keby ma štát podporil, keby som mal vstupný kapitál, keby som mal viac peňazí, keby, keby, keby,…“

Poznáte to. Určite ste to počuli/ čítali / zažili už miliónkrát. Ľudia by chceli podnikať, majú víziu, predstavu,… ale chýba odvaha proste sa do toho pustiť. A tak odkladajú. Niektorí celé roky, niektorí sa neodvážia začať nikdy.

Radíte sa ku nim? Aj vy by ste chceli začať, iba Vás trochu zmietajú obavy? Mám pre Vás jednoduchú radu: Lepšia chvíľa ako PRÁVE TERAZ neexistuje.

Nemáte na čo čakať, nemáte prečo váhať. A nemáte čo stratiť.

Pretože:
– začať sa dá aj v menšom a postupne sa dopracovať na Vami vysnenú úroveň
– začať sa dá aj bez vstupného kapitálu
– začať sa dá aj bez akýchkoľvek dlhoročných skúsenosti
– problémy a prekážky prídu aj počas podnikanie, nie len na jeho začiatku

Tiež som začala. Len tak. Hnala ma jedine chuť podnikať. S nulovým kapitálom, s nulovými skúsenosťami. Bude to tretí rok. Učím sa za pochodu. Práca je pre mňa splnený sen. Milujem ju. A každý deň ďakujem za to, že som nečakala. Že som sa do toho pustila naplno a hneď.

Foto: freedigitalphotos.net

Pridať komentár k článku