10 zvykov, ktorých sa držia úspešní ľudia

Tajomstvá, vďaka ktorým títo ľudia vedú život plný produktívnych aktivít a úspechu.

Pýtali ste sa niekedy samých seba, ako to tí úspešní ľudia robia, že si neustále udržiavajú status úspechu a spokojného života? Čím to je, že dokážu byť o krok vpred pred ostatnými? Čo chýba vám, aby ste sa dostali na ich miesto? Odhalíme tajomstvá, vďaka ktorým títo ľudia vedú život plný produktívnych aktivít, plnohodnotnej komunikácie a predovšetkým úspechu.

1.  Bežte napred

Snažte sa odhaliť príležitosť ešte predtým, ako sa vám naskytne. V každodenných situáciách hľadajte výzvy a úlohy, ktoré môžete vykonať ešte predtým, ako vás o ich splnenie niekto požiada.

2. Urobte si poriadok

Poznáte to staré príslovie „za organizovaným stolom, je organizovaná myseľ“? Ak budete mať poriadok v mysli, o to efektívnejšie sa budete vedieť sústrediť na problémy, ktoré sa vám dostanú do cesty. Na upratanom stole sa budete vedieť lepšie orientovať a získate prehľad nad úlohami, ktoré vás čakajú.

3. Nezabúdajte na rešpekt

Ukazujte rešpekt svojim pracovníkom, podriadeným a klientom. Prostredníctvom takéhoto typu správania získate rešpekt naspäť a na viac sa vám otvoria dvere, ktoré by pri nevrelom správaní mohli ostať zatvorené.

4. Načúvajte potrebám druhých

Nezabúdajte na dôležité spojenie, ktoré musíte nadviazať s ostatnými. Vďaka načúvaniu druhým sa stanete obľúbeným a ľudia si vás budú vážiť.

5. Neodkladajte si veci

Koľkokrát sa vám stalo, že ste odložili kopu papierov na okraj stola so slovami „spravím to neskôr“? Nezvykajte si na takýto štýl práce, aby ste nemali zapratané všetky štyri rohy stola. Ak sa do niečoho pustíte, dokončite to. Rozrobené úlohy sa stávajú neefektívnym spôsobom práce, ktorý vám úspech neprinesie.

6. Majte zmysel pre humor

Humor je skvelý spôsob, ako odbúrať stres. Neprestaňte brať veci vážne, ale nezabúdajte na štipku humoru a zábavu, ktorá môže spestriť váš každodenný život a zosvetliť tmavé farby vašich dní.

7. Nebojte sa riskovať

Nemáte odvahu riskovať? Možno si tým ničíte šancu na úspech. Pokiaľ ste o niečom presvedčení a máte tušenie, že to môže vyjsť, choďte do toho. Za rizikom môže stáť veľký zisk, ktorý čaká len a len na vás.

8. Odhadnite, kedy je ten správny čas, zapísať si veci

Každého z nás raz za čas postretne deň, kedy sa mu na stole kopí množstvo úloh, v hlave drží ďalšie, ktoré treba vykonať, a nevie, do čoho sa skôr pustiť. V takýchto chvíľach sa nebojte siahnuť po malom zápisníku, do ktorého si všetko spíšete. Dajte svojej mysli na chvíľku pauzu, nech môže načerpať nové sily.

9. Držte krok s technológiou

V súčasnej dobe sa technológie vyvíjajú každú sekundu každého dňa a aby bol človek úspešný, musí mať prehľad aj v tejto oblasti. Existuje množstvo mobilných aplikácií, ktoré môžu uľahčiť vašu priniesť prácu a ušetriť minúty, ktoré môžete venovať novým veciam. Informujte sa o najnovšom softvéri a programoch, aby váš úspech mohol prekvitať.

10. Nezabúdajte na chválu

Doprajte svojim spolupracovníkom alebo podriadeným zamestnancom pocit, že sú v spoločnosti potrební a svojou prácou sa podieľajú na úspechu celej firmy. Vybudujete tak úspešný pracovný vzťah, vďaka ktorému budú oceníte úsilie každého pracovníka.

Michaela Rybárová
Michaela Rybárová

Študentka Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorá sa zaoberá marketingom a manažmentom, no venuje sa taktiež témam súvisiacimi s diplomaciou a medzinárodným obchodom.

Articles: 20
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
1 Komentár
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x