5 filmov, ktoré by ste ako podnikateľ nemali prehliadnuť

Inšpiratívne filmové kúsky.

Filmy sú niekedy veľkým zdrojom inšpirácie, obzvlášť tie, ktoré zachytávajú skutočné príbehy silných osobností. V tomto príspevku vám priblížime 5 inšpiratívnych filmov, ktoré sú kombináciou túžby, odvahy a vytrvalosti. Opisujú biznismenov, ktorí sa aj napriek mnohým prekážkam nevzdali svojho sna. Tu sú:

1. Šťastie na dosah

Začneme filmom s názvom Šťastie na dosah. Tí, ktorí ho už videli určite potvrdia, že je to mimoriadne motivačný kúsok. Film hovorí o ťažkom období Chrisa Gardnera (stvárňuje ho herec Will Smith), ktorý počas náročných chvíľ okúsil aj život bezdomovca. Nakoniec ale dosiahol svoj cieľ, stal sa certifikovaným maklérom a neskôr aj multimilionárom.

2. Piráti zo Silicon Valley

Ak vás zaujímajú počiatky najväčších technologických obrov Apple a Microsoft, tento film by ste nemali obísť. Film je plný skvelých scén, ktoré opisujú, ako sa Bill Gates a Steve Jobs prebojovali až na vrchol.

3. Tucker: Človek a jeho sen

Tento film rozpráva príbeh Prestona Tuckera, automobilového génia, ktorý predbehol svoju dobu. Táto mocná biografia opisuje neľahký boj človeka za jeho sen.

4. Vlk z Wall Street

Aj keď je v tomto filme veľa alkoholu a drog, nájdu sa inšpirujúce scény, ktoré opisujú vynaliezavosť a presvedčivé schopnosti Jordana Belforta, Vlka z Wall Street. Ako líder tímu dokázal strhnúť nevzdelaných ľudí a zmeniť ich na špičkových maklérov. Ak túžite po kombinácii chamtivosti a ambícií, Vlk z Wall Street je pre vás správnou voľbou.

5. Letec

A nakoniec tu máme film Letec. Ide o životopisný film Howarda Hughese, podnikateľa, režiséra a jedného z najbohatších Američanov. Je to pútavý príbeh muža, ktorý sa nebál riskovať a vzdorovať konvenciám, čo sú aj dnes typické vlastnosti úspešných biznismenov.

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 121
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
1 Komentár
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x