Nezanedbávaj svoje telo: Niekoľko rád, ako zlepšiť svoju fyzickú kondíciu

Mnoho podnikateľov trávi väčšinu času prácou a zostáva im len málo priestoru na pohyb. Až neskôr, keď sa dostavia nejaké ťažkosti, si prajú, aby boli v lepšej fyzickej kondícii.

Veď pokiaľ sa cítime unavení a choro, chýba nám energia, aby sme svoju firmu posúvali vpred. A to samozrejme nechce žiadny podnikateľ. Okrem toho, keď je krv v našom tele dobre okysličená, zvyšuje sa tým aj kreativita a sústredenosť, čiže sme efektívnejší.

To, že sa o svoje telo treba pravidelne starať, si uvedomujú aj známi miliardári a podnikatelia. Napríklad miliardár Richard Branson má mnoho aktivít, ako je beh, plávanie či jóga. Oprah Winfrey medituje a 6-krát týždenne sa zapotí pri joggingu alebo bežeckom páse.

Uvedomujete si, že by ste sa mali dostať do lepšej formy? Ako to zmeniť a začať sa viac starať o svoje telo? Tu je niekoľko rád:

Preč s výhovorkami

V prvom rade musíte dať zbohom všetkým tým výhovorkám, kvôli ktorým ste doteraz zanedbávali pohyb a cvičenie. Možno ste si hovorili: „Som príliš zaneprázdnený.“ Alebo „Mám toho veľa, neostáva mi na fitko žiadny čas.“

Aj keď toho môžete mať veľa, nie je to žiadny dôvod na to, aby ste zanedbávali svoje telo a zdravie. Takže ak ste sa doteraz iba vyhovárali, skončíte s tým a prevezmite za svoju fyzickú kondíciu zodpovednosť. Povedzte si, že nech sa deje čokoľvek, spravíte všetko pre to, aby ste sa cítili lepšie.

Vytvorte si z cvičenia návyk

Jednou z možností je vytvoriť si z cvičenia akýsi návyk, respektíve rituál. Napríklad každé ráno si dajte 30 minút jogu, prípadne si vyhraďte nejakú trasu a choďte si zabehať. Spravte si z toho rutinu a začleňte túto pohybovú aktivitu do svojho každodenného života.

Prípadne si môžete nechať poobede jednu hodinu na prechádzku na čerstvom vzduchu, prípadne navštíviť fitnes. Je to na vás. Zacvičiť sa dá aj v pohodlí domova: inšpirujte sa tipmi na domáci kardio tréning.

Ako vo svojom článku v denníku Quartz uviedla  neurovedkyňa Wendy Suzuki, s cvičením sa spája viacero pozitívnych účinkov. Je nielen účinným spôsobom na boj proti stresu, ale zvyšuje aj hladinu serotonínu, dopamínov a endorfínov, čiže hormónov šťastia. Wendy píše, že cvičenie zlepšuje našu schopnosť sústrediť sa a taktiež zvyšuje zrod nových mozgových buniek hipokampu a môže zlepšovať pamäťové funkcie.

Zdravé stravovanie

Ďalším z bodov, ako si udržať dobrú kondíciu, je zdravé stravovanie. Zaraďte do svojho jedálnička viac ovocia a zeleniny a snažte sa obmedziť nezdravé tuky či rafinovaný cukor.

Ak je to možné, uprednostnite celozrnné pečivo a obilniny, pretože tie vám dodajú viac výživných látok a vlákniny, čo zlepší vaše trávenie.

Teraz si možno hovoríte : veď podnikám a toho času na prípravu obeda či raňajok nie je veľa. V poriadku, v takomto prípade si vyberte stravovacie zariadenie (reštauráciu), kde si zdravý obed vyzdvihnete. Napríklad namiesto nezdravého fast-foodu si kupujte hotové šaláty.

Prípadne môžete na niekoľko dní vyskúšať detox tela, vďaka čomu z tela vyplavíte toxíny.

Takže to sú len 3 jednoduché tipy, ako zmeniť svoj doterajší nezdravý životný štýl. Keď sa začnete viac hýbať a lepšie stravovať, vaše telo bude mať viac energie, čo ocení aj váš biznis.

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 121
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x