Spoločnosti Apple a Facebook zverejnili zárobky za uplynulý kvartál

Ako už iste mnohí viete, výsledková sezóna je čas, kedy verejne obchodované spoločnosti zverejňujú hospodárske výsledky za uplynulé obdobie. V súčasnosti firmy informujú o výsledkoch za uplynulé tri mesiace, takže verejnosti predkladajú svoje kvartálne správy.

Pred pár dňami svoje čísla zverejnili dve zvučné mená podnikateľského sveta – Kalifornská spoločnosť Apple a najväčšia sociálna sieť sveta Facebook. Obaja IT obri pozitívne prekvapili, keďže svojimi dátami prekonali odhady analytikov.

Spoločnosť Apple aj naďalej ťaží zo silného dopytu po jej múdrych telefónoch – za posledné tri mesiace totiž predala až 43,7 milióna iPhonov, čo je viac, než počítali analytici. Zisk na úrovni 10,2 mld. dolárov je o 7 % vyšší ako tomu bolo v rovnakom období minulého roka.

Tržby spoločnosti Facebook sa medziročne navýšili až o 72 %. Kým ekonómovia počítali s tržbami na úrovni 2,36 mld. dolárov, skutočnosťou bol obrat vo výške 2,5 mld.USD. Zisk Facebooku na akciu dosiahol 0,34$, čo je o 10 centov viac, ako počítali analytici.

Pridať komentár k článku