3 veci, ktoré pri zariaďovaní pracovne nepodceňujte

Chcete na svojich klientov urobiť dobrý dojem už od chvíle, čo otvoria dvere vašej kancelárie? Ako ju vybaviť tak, aby sa vám v nej pohodlne pracovalo, a zároveň bola reprezentatívna? Venujte dostatok pozornosti výberu týchto 3 vecí a uvidíte, ako sa zmení nielen vaša výkonnosť, ale aj atmosféra pracoviska.

1. Osvetlenie

Správne umiestnené a vkusné kancelárske svietidlá sú alfou a omegou každej pracovne. Svetlo ovplyvňuje nielen zdravie vašich očí, ale aj psychiku. Dôležité je preto nielen jeho umiestnenie a intenzita, ale aj dizajn. Centrálne stropné svietidlo je síce štýlový prvok, ale ako funkčné osvetlenie nestačí. Je nutné doplniť ho minimálne kancelárskou lampou na pracovnom stole. Ideálne ju umiestnite oproti ruke, ktorou píšete – svetlo by malo dopadať u pravákov zľava a u ľavákov sprava. Jeho optimálna intenzita by mala byť 500 lx. Stavte na jednoduchší, nadčasový dizajn, ktorý bude v pracovni pôsobiť sofistikovane. Príliš divoké a extravagantné tvary či farby svietidiel nebudia dojem serióznosti. Do vašej kancelárie sa hodia iba v prípade, že ste módny návrhár, umelec alebo pracujete v kreatívnom odvetví. Inšpirujte sa napríklad na eshope profisvietidla.sk a vyberte si správne osvetlenie.

2. Farby

To, že farby zariadenia, stien a podlahy by spolu mali ladiť, je základ. Viete však, že farby tiež vplývajú na ľudské podvedomie? Sýte a výrazné vás budú podnecovať k činnosti, tlmené a svetlejšie zase upokojovať. Ak vás biele steny nudia a chceli by ste ich okrášliť nejakými vzormi, rozmyslite si to. Vaše oči budú nimi mimovoľne priťahované, čo môže znížiť vašu produktivitu. Podľa druhu svojho podnikania radšej zvoľte jednotnú, zaujímavú farbu stien a doplňte ju ladiacim nábytkom. Ak je vaša práca tvorivá, pokojne sa odvážte aj k výraznejším náterom, budú stimulovať vašu kreativitu. Ak naopak potrebujete vyžarovať spoľahlivosť a stabilitu, prikloňte sa k jemnejším, tradičnejším odtieňom.

3. Dekorácie

Aj v tomto prípade platí staré známe – menej je niekedy viac. Steny polepené poznámkami, prepchaté obrazmi a nástennými dekoráciami vás budú rozptyľovať a potenciálnych klientov o vašej serióznosti nepresvedčia. Zamerajte sa radšej na výber jednej zaujímavej nástennej dekorácie, ktorú pre zvýraznenie môžete podsvietiť bodovkami v štýle moderného akcentového osvetlenia.  Ak máte diplomy a certifikáty, potvrdzujúce dosiahnuté relevantné úspechy, určite si ich na stenu vo vkusných rámoch zaveste. V neposlednom rade urobte svoje maximum pre skrytie káblov od elektroniky. V inak štýlovo čistom priestore pôsobia rušivo. Investujte do stolov, kde sa dajú viesť vnútrom, prípadne vymyslite iné, kreatívne spôsoby, ako ich zamaskovať.

Pridať komentár k článku