Aké výhody má ready made spoločnosť a prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre ňu?

Ak chcete začať podnikať, v prvom rade musíte mať jasne určené, čo bude predmetom vášho podnikania, musíte mať jasne vyhradené financie na rozbeh podnikania a musíte mať premyslené, ako svoju firmu spropagujete. Ideálnou možnosťou, ako začať podnikať a vyhnúť sa tak byrokratickému prostrediu, je kúpa ready made spoločnosti. Aj s predajom týchto spoločností sa môžete stretnúť na Slovensku.

Čo je to ready made spoločnosť?

V prvom rade si ale vysvetlíme, čo je to tá ready made spoločnosť. Anglicky zdatný čitateľ bude zrejme vedieť, o čo sa približne jedná. Ako už z názvu vyplýva, je to spoločnosť založená za účelom ďalšieho odpredaja. Je založená vopred, čiže stačí, ak sa meno konateľa prepíše na to vaše a spoločnosť je vaša. Zakladanie spoločnosti nikdy nebolo jednoduchšie, nemyslíte?

Behom pár hodín môžete začať podnikať

Prvou výhodou takejto spoločnosti je najmä to, že nemusíte čakať na potrebné dokumenty. Takéto spoločnosti sú prihlásené na Daňovom úrade, zapísané v Živnostenskom registri a Obchodnom registri. V priebehu krátkej doby môžete vstúpiť na podnikateľský trh bez toho, aby vás čokoľvek obmedzovalo.

Nemajú žiadnu obchodnú históriu a majú splatené základné imanie

Ready made spoločnosti sú bez akejkoľvek obchodnej histórie. Sú cenovo prístupne a platba základného imania (5000 eur) je už dávno zrealizovaná, čo vám samozrejme môže výrazne pomôcť. Nie sú v tom žiadne chytáky, čiže ak plánujete v blízkej dobe zakladať spoločnosť, vyberte si skôr spomínanú ready made spoločnosť. Nákup potrebných tonerov Xerox pre vaše podnikateľské účely bude pre vás potom už maličkosť.

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 121
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x