Ako si uvariť viac ako 24-hodinový deň?

Pre dosiahnutie kvalitného time manažmentu (čiže riadenie, organizovanie času) dnes existuje množstvo rád a trikov, ktorým už podaktorí ani neveria.

Možno ich odskúšali a neuspeli, prípadne sa im do odskúšania nechcelo. Zrejme to všetci pociťujeme a vieme, že tempo našej spoločnosti výrazne zrýchlilo. Mnohí z nás sa za krátku dobu snažia spraviť čo najviac.

Niektoré prípady ukázali, že nie cena a ani kvalita neboli rozhodujúce – boli to rýchle výsledky. Ak štartujete podnikanie či rozbiehate iný projekt, nestačí aby ste boli rýchli – musíte byť ešte rýchlejší než iní na trhu a získať konkurenčnú výhodu.

Napriek mnohým pochybnostiam existujú overené spôsoby, ako zlepšiť využitie času a spraviť si z dňa “viac ako 24 hodín”. Poďme na to:

Zrejme najdôležitejšie je stanoviť si cieľ. Treba si zodpovedať na otázku, čo chcem v tento deň, v tento týždeň či mesiac dosiahnuť? Ak vám jednoducho chýba cieľ, ťažko sa hľadá smer, človek zbytočne stráca čas a prestáva byť efektívny .

Kde strácate čas?

Druhou radou je zistenie, kde do vášho času „zateká“. Potrebuje zanalyzoať, kde strácať najviac času, prípadne čo alebo kto vás o najviac času oberá. Je to Facebook alebo príliš dlhé prezeranie e-mailových správ? alebo trávite príliš veľa času na kávičkách so svojimi klientmi? Pozrite sa na všetky tieto situácie a sami zvážte, či času, ktorý im venujete, nie je až príliš veľa.

Poďme ďalej. Ak hovoríme o time manažmente, zrejme nemôžeme vynechať jedno z najzaužívanejších pravidiel, a to ZJEDZTE ŽABU. Veru tak – ak ako prvé spravíte to, čo sa vám najviac prieči (čiže zjete žabu), vaša myseľ sa uvoľní a vy môžete pokojne robiť to, čo vás baví.

Ďaľšou radou, ako ušetriť každú minútu, je vyhýbanie sa „vypisovačkám“. Skúste krátke no výstižne správy, či už v e-mailoch, sms-ke alebo na sociálnych sieťach. Čo tak si povedať, že už dnes začnem využívať rôzne skratky?

Nezabúdajte, že do popredia sa dnes čoraz častejšie dostáva výraz miera konverzie – nestačí mať množstvo nápadov, plné vrecia plánov a projektov. Dôležitá je rýchlosť prevedenia, to je podstatné. Správny time manažment vám k tomu môže len dopomôcť!

Pridať komentár k článku