Motivačné citáty manažérov

V tomto článku vám prinášam niekoľko citátov od slávnych ľudí dúfajúc, že vás zaujmú a možno i inšpirujú.

Prečítali ste si niekedy v živote citát, nad ktorým ste sa zamysleli a našli v ňom pravdu, ktorú ste doteraz hľadali? Máte v živote motto, ktoré vám prirástlo srdcu, lebo ste v ňom našli istý skrytý význam?

Je dôležité naučiť sa počúvať, počúvať druhých ľudí. Nikdy neviete, či nepovedia niečo, čo by vám mohlo v danej situácií pomôcť, lebo by ste sa v tých slovách našli. V tomto článku vám prinášam niekoľko citátov od slávnych ľudí dúfajúc, že vás zaujmú a možno i inšpirujú.

„Váš čas je obmedzený, tak ho neplytvajte a nežite život niekoho iného. Nedovoľte, aby hluk názorov ostatných potlačil váš vnútorný hlas. A najdôležitejšie, majte odvahu nasledovať svoje srdce a intuíciu.“  – Steve Jobs.

„Nehovor ľuďom ako to majú robiť, povedz im, čo majú robiť a nechaj sa prekvapiť ich výsledkami.“ – George S. Patton.

„Ak chceš nájsť kľúč k úspechu, začni robiť opak toho, čo robí každý.“ – Brad Szollose.

„Nikdy nie je neskoro byť tým, kým by si ste mohli byť.“  – George Elliot.

„Naučil som sa, že ak sa niekto posúva dopredu vo svojich snoch, a snaží sa žiť život, ktorý si vysníval, určite ho postretne v najbližších dňoch úspech.“ – Henry David Thoreau.

„Kreativita je len o spájaní veci. Keď sa spýtaš kreatívnych ľudí, ako niečo urobili, budú sa cítiť vinní, pretože v skutočnosti neurobili nič, len niečo videli. A po istom čase sa im to zdá úplne zrejmé. Boli schopní spojiť dokopy svoje skúsenosti a vytvoriť nové veci.“ – Steve Jobs.

„Neexistuje žiadny limit, ktorý by určil, akým dobrým sa môžete stať. Každý manažér má potenciál stať sa excelentným manažérom počas svojej kariéry.“ – Brian Tracy.

„Líder je ten, kto pozná cestu, ide tou cestou a ukazuje cestu.“ – John C. Maxwell.

„Každý má v sebe akýsi zmysel, ktorým dokáže, že práve teraz je ten moment, ktorý môže zmeniť budúcnosť.“ – Steve Jobs.

A nakoniec krátky zostrih slov, ktoré sú najdôležitejšie podľa Johna Adaira. Päť najdôležitejších slov znie: „Priznávam, že som urobil chybu.“ alebo „Som na teba hrdý.“ . Štyri najdôležitejšie slová sú: „Aký je tvoj názor?“. Tri najdôležitejšie slová: „Ak môžeš prosím.“. Dve najdôležitejšie slová znejú: „Ďakujem ti.“ A nakoniec je to slovo „My“ a „Ja“. Ktoré slovo je najdôležitejšie pre vás?

Michaela Rybárová
Michaela Rybárová

Študentka Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorá sa zaoberá marketingom a manažmentom, no venuje sa taktiež témam súvisiacimi s diplomaciou a medzinárodným obchodom.

Articles: 20
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x