8 najlepších kníh o biznise za rok 2014

Venujete sa už nejaký čas hľadaniu knihy, ktorá by vám otvorila oči a posunula vás vo svojom profesionálnom živote dopredu? V dnešnom článku vám prinášam zoznam osem najúspešnejších kníh zo sveta biznisu za tento rok.

Možno si poviete, že Ježiško vám už darčeky pod stromček priniesol, no ako sa hovorí – nikdy nie je neskoro. Ak ste však už svoju peňaženku odložili hlboko do tašky so slovami, že najbližšie ju otvoríte až keď to bude životne nevyhnutné a do obchodov vstúpite až po tom, čo sa zníži koncentrácia ľudí v obchodných centrách, neváhajte siahnuť po kreditnej karte a objednať si jednu z týchto inšpiratívnych kníh cez internet. Pekné čítanie!

1. Creativity, Inc. (EdCatmull)

„Len ak si priznáme to, čo nevieme, môžeme sa to naučiť.“  Kniha hovorí o tom, že každý manažér sa musí naučiť čeliť strachu a vyťažiť z neho čo najviac. Dovoliť, aby nás nútil myslieť „outside the box“ a spolupracovať s druhými ľuďmi na nových nápadoch.  Nájdete aj vo vydavateľstve Martinus.

2. Business Without the Bullsh*t (GeoffreyJames)

Kniha, ktorá neopisuje nudnú teóriu a neobsahuje rady, ktoré si už sami dávno uvedomujete. Jej stránky sú plné praktických rád a predovšetkým pravdivých slov, ktoré vykresľujú realitu presne takú, aká je. Nájdete aj vo vydavateľstve Martinus.

3. The AmbitiousWoman (EstherSpina)

„Ak chceš byť úspešná, musíš sa rozhodnúť pre tie veci, čo robia úspešní ľudia.“ Kniha venovaná predovšetkým pre ženy, ktoré nechcú žiť v zaužívaných stereotypoch a chcú sa vo svete presadiť.

4. Scrum (JeffSutherland)

„Každý projekt v sebe zahŕňa objavenie problémov a výbuch inšpirácie.“  Pre všetkých, ktorí si myslia, že väčší počet odpracovaných hodín prinesie väčšie výsledky. Nie vždy je to tak. Autor tejto knihy vám predostrie techniky, vďaka ktorým dosiahnete i za kratší čas, väčší úspech, lebo sa naučíte pracovať efektívne.

5. The Carpenter (JonGordon)

„Keď som obklopený pesimizmom, vyberám si optimizmus.“, „Keď cítim strach, vyberám si vieru.“  Veľmi pútavý príbeh, ktorý rozpracováva úspech a jeho dosiahnutie prostredníctvom tvrdej práce a premyslenej stratégie.

6. How to Be a PowerConnector (JudyRobinett)

Kniha odporúčaná pre manažérov, ktorí ešte len rozbiehajú svoj biznis a nadväzujú kontaktmi s mnohými novými ľuďmi. Autor vysvetľuje, ako rozoznať dôležitosť každého jedného kontaktu a ako si vytvoriť sieť partnerov, ktorá bude úspešná. Hľadajte na českých stránkach s knihami.

7. Money: Master the Game (AnthonyRobbins)

„Tajomstvo bohatstva je jednoduché: Nájdi spôsob ako urobiť niečo viac pre ostatných.“  Pre každého, kto sa snaží nájsť finančnú slobou.Od autora odporúčame aj jeho ďalšie knihy: Nekonečná vnútorná sila / alebo / Prebuďte svoju vnútornú silu.

8. The Soft Edge (RichKarlgaard)

„Inovácie v podnikoch sú veľmi podobné zdravým imunitným reakciám v živom organizme.“  Pojem „soft edge“ predstavuje pocity zamestnancov o tom, ako sa cítia v práci či ohľadom toho, čo robia. Autor upozorňuje firmy a manažérov na to, že „soft“ veci sú rovnaké dôležité ako tie „hard“ (financie, technológie a podobne).

Pridať komentár k článku