Viete, že potrebujete diár?

Snaha zapamätať si všetko vedie len a len k zabúdaniu – samozrejme toho najdôležitejšieho.

Malý, veľký, elektronický, či papierový. Jednoducho sa bez neho nepohnete. Mám diár. Veľký. Čierno – ružový. Na každý deň je vyhradená presne jedna strana. Prehľadný, príjemný a do polovice už aj počmáraný. Vyhadzujem si vďaka nemu veci z hlavy.

Bez diára sa v dnešnej dobe žiadny podnikateľ nepohne. Sme obklopení neskutočným kvantom informácií, úloh, povinností,… na to jeden ľudský mozog nestačí. Snaha zapamätať si všetko vedie len a len k zabúdaniu – samozrejme toho najdôležitejšieho. A splašené rozmýšľanie, či dokončovanie vecí na poslednú chvíľu je presne vec, ktorú nikto z nás nepotrebuje.

Papierový, či elektronický?

Ak diár náhodou nemáte, je najvyšší čas ho kúpiť. Hneď dnes. Môžete si vybrať, či Vám viac vyhovuje klasický papierový, alebo budete moderný a vyberiete si druhú variantu. Skúšala som obe. Zatiaľ zostavám verná tradičnému prevedeniu. Vyberte si tú vhodnú verziu aj vy.

Diár je Vaša asistentka

Diár noste vždy so sebou. Je to priestor na všetko, čo Vám napadne, nielen na úlohy. Je tam miesto pre nové kontakty, plánované stretnutia, nápady, myšlienky, plány,… čokoľvek. Je Vaša pravá ruka. Každá myšlienka, súvisiaca s prácou, ktorá Vám napadne, by automaticky mala putovať rovno do diára. Nemá sa odtiaľ ako stratiť a vy ju jednoducho môžete spokojne vypustiť z hlavy.

Ľahký mozog

Naučte sa diár využívať každý jeden deň. Píšte si do neho všetky úlohy, vyznačujte ich dôležitosť, škrtajte ich odtiaľ. Zbavíte sa vďaka tomu neskutočného tlaku. Naplánovaním dňa sú Vaše úlohy vopred dané, vďaka TO-DO-LISTU na nič nezabudnete. Nič nedržíte v hlave. Znížite svoj stres, pretože nemáte čo prehliadnuť. Vaša práca získa nový rozmer, pretože vyškrtávanie splnenej povinnosti prináša neskutočne dobrý pocit.

A čo je najdôležitejšie. Váš diár Vás odbremení. Od myslenia, spomínania, či stresu. Bude Vašou asistentkou, ktorá ročne stojí iba pár eur. A preto ho proste nevyhnutne potrebujete.

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 124
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x