Efektívny deň

Práca urobená načas a v pokoji, úlohy, porady, čistá hlava, žiadny stres. Dosiahnuť takúto rovnováhu zvláda dobrý time management.

Time managmentu, čiže správnemu zorganizovaniu času sa venujú celé publikácie. Je súčasťou života každého úspešného a spokojného človeka. Ten plánuje, predvída, oddychuje, pracuje na 100% a všetko ide tak, ako má.

Plánovanie

Najdôležitejším prvkom pre dobrú časovú organizáciu je TO-DO-LIST. Budeme ho na týchto stránkach omieľať donekonečna, pretože je naozaj dôležitý. Je to Vaša pomôcka pre ďalší deň, mesiac, či život,.. je to v skratke popísané najbližšie obdobie a úlohy, ktoré Vás čakajú. Stretnutia, publikované dokumenty, uzávierky, porady, všetko. Vďaka správnemu a dobre vytvorenému TO-DO-LISTU na nič nezabudnete, všetko stihnete včas, eliminujete stres a spravíte svoj deň úspešným.

Eliminovanie

Vybrať a zostaviť svoj deň vhodne je pomerne náročné. Vďaka Time managementu však rozplánujete rozumne, neupracujete sa k smrti, správne si rozdelíte prácu na časti a nezabudnete ani na prestávky. Preč bude doba, keď ste z práce odchádzali unavený a s plnou hlavou starosti. A čo je veľkým bonusom, ušetríte aj niekoľko hodín denne!

Plnenie

Budete sa učiť ako obmedziť prokrastináciu, ako eliminovať hluché okná v prácu, ako sa plne sústrediť a venovať, čomu treba, ako na nič nezabudnúť a ako svoju prácu milovať.

Time management je skvelý. Stručne som Vám ho dnes predstavila. V ďalších článkoch sa plnohodnotne pustíme do jeho zákutí.

Pridať komentár k článku