7 inšpirácií, ako si poradiť s titulnou fotografiou na Facebooku

Hovorí sa, že firmy by sa pri tvorbe svojej fan page na Facebooku mali špeciálne zamerať na titulnú fotografiu, pretože je akousi výkladnou skriňou ich biznisu.

Niečo na tom bude – veď ak tento element Facebook stránky bude nudný a odfláknutý, u ľudí nevzbudí požadovaný záujem.

Ak si so svojou titulkou neviete dať rady, možno vám bude nápomocných týchto 7 príkladov.

1. Keď profilový obrázok dopĺňa titulku

Aj napriek tomu, že profilovka prekrýva časť titulnej fotky, mnoho kreatívcov to vie premeniť vo svoju výhodu. Príkladom takéhoto kreatívneho prístupu je aj výrobca piva Carlsberg.

facebook-cover-image-carlsberg

2. Toto sme my

Veľakrát som sa stretol s titulkou, ktorá v mene firmy hovorí “toto je náš tím a sme na naň mimoriadne hrdý.” Úvodná foto ako forma predstavenia redakcie, tímu, zamestnancov sa stáva čoraz populárnejšou. Príkladom takejto foto je aj titulka CNN.

facebook-cnn

3. Sila emócií

Na vyrozprávanie príbehu stačí aj jeden obrázok. Ak neveríte, možno vás presvedčí titulná foto, ktorú na svojej fan page mala japonská automobilka Toyota.

facebook-cover-image-toyota

4. Značka na prvom mieste

Aj cover photo môže byť skvelým spôsobom, ako posilniť odkaz vašej značky. Výrobca športových potrieb Nike to robí neustále!

facebook-nike

5. Poďme sa rozprávať

Rozvíriť diskusiu na sociálnych sieťach je možné aj použitím kľúčového slova v príspevku, tzv. #hashtag. Na pripomenutie hashtagu môže okrem iného slúžiť aj titulná foto – využila ju tak aj značka Adidas.

adidas

6. Toto neprehliadnite

Výzva na akciu (zapojte sa do súťaže) alebo info o dôležitej firemnej udalosti, ktorá onedlho príde. Aj na tento účel môže cover foto dobre poslúžiť. Pekným príkladom na výzvu ku konkrétnej činnosti je titulka nižšie, ktorú som objavil len nedávno 🙂

hubspot

7. Dôraz na pravú stranu

Keďže profilová foto sa nachádza na ľavej strane a z časti prekrýva titulku, podstata titulnej fotografie by mala byť centrovaná na stred až vpravo. Veď posúďte sami – ktorá z nasledujúcich dvoch titulných foto pôsobí lepšie?

right-aligned_facebook_cover_photo

left_aligned_facebook_cover_photo

Pridať komentár k článku