Niekoľko tipov pre úspešný affiliate marketing

Vyberiete si produkt, ktorý sa vám páči, propagujete ho a získate províziu za každý jeho predaj.

Vyberiete si produkt, ktorý sa vám páči, propagujete ho a získate províziu za každý jeho predaj. Presne takto sa dá definovať affiliate marketing.

Ukážme si jasný príklad: Máte blog o móde, pričom v článku s názvom Aktuálne trendy poukážete na e-shop XYZ, kde si vaše čitateľky môžu zakúpiť súčasný módny hit. Zakotvíte v článku sprostredkovateľský odkaz a spublikujete ho. Článok si prečíta 800 ľudí, pričom 90 z nich si klikne na link a prezrie tovar v eshope, na ktorý ste odkázali. Deväť z týchto čitateľov si tovar v eshope zakúpi a vám bude pripísaná provízia. Áno, toto je Affiliate.

Znie to jednoducho, no mnohí aj tak pohoria.

Po prvé, dôležité je vybrať správny produkt, tematicky zladený s vašimi stránkami. Naviažme na príklad vyššie – na  blogu o móde sme propagovali e-shop s oblečením, pretože odkaz na chovateľské potreby alebo obchod s pneumatikami by bol mimo tému. Musíte poznať svoje publikum a predvídať, aké produkty by mohli naplniť ich potreby. Čím relevantnejšiu reklamu ponúknete, tým je pravdepodobnejšie, že si ju čitateľ pozrie.

Okrem toho je správne odporúčať také produkty, ktorým veríte vy sami. Ak máte dojem, že daný produkt/služba ľudom skôr uškodí ako pomôže, vaša neistota sa odrazí aj na províznych výsledkoch, keďže nechuť k odporúčaniu bude vysoká.

Taktiež sa nesnažte produkt nanútiť. Môžete spísať recenzie na základe vlastných skúseností a uviesť niekoľko odporúčaní, no vyzývať neváhajte, rýchlo si kúpte tento produkt, je vysoko nedôverčivé. Musíte byť dôveryhodný. Ľudia si pred kúpou radi vypočujú úprimné recenzie a názory.

Snažte sa byť užitočný. Keď už produkt odporúčate, opíšte ho, pridajte o ňom nové informácie, ktoré vašim zákaznikom pomôžu pri rozhodovaní sa. Najvyššou prioritou musí zostať obsah. Ak čitateľom neposkytnete hodnotný obsah, na stránky sa nevrátia a vám sa nepodarí nič speňažiť.

Foto: wikimedia

Skvelá Firma
Skvelá Firma

Redakcia magazínu Skvelá Firma

Articles: 124
0 0 votes
Ohodnoť tento článok
Subscribe
Notify of
guest
1 Komentár
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x