O čom je podnikanie na Amazone?

Určite ste už čo to počuli o podnikaní na Amazone, čo je najväčší internetový obchod s trhovou hodnotou až 250 miliárd dolárov. Podnikateľom na Amazone stačí k práci iba notebook, takže svoj biznis môžu riadiť aj z pláže.

O čom podnikanie na Amazone je? Poďme si to v rýchlosti zhrnúť:

Pre rozbehnutie tohto biznisu potrebujete najprv produkt. Je dôležité zamyslieť sa, čo chcete na Amazone predávať. Na výber produktu sa treba pozerať z viacerých uhlov: či je o produkt dostatočný záujem (rebríček predajnosti – Best seller rank), či dopyt po produkte nezaznamenáva klesajúci trend, aká je pri danom výrobku konkurencia atď.. Predávať pod vlastnou značkou môžete priam čokoľvek, či už plastové nádoby do kuchyne, detské hračky či športové pomôcky.

Po výbere produktu nasleduje voľba dodávateľa, čiže kto nám produkt vyrobí. K tomu nám pomôže Alibaba.com, kde cez správne nastavenia filtrov nájdete to, čo potrebujete (viďte príklad nižšie)

alibaba

Po výrobe posielate produkty do skladov Amazonu, kde je k dispozícii  služba FBA – Fulfillment by Amazon. O čo ide? Ide o komplexnú logistiku, v rámci ktorej Amazon za vás distribuuje tovar priamo zákazníkovi. Ak by ste túto službu nevyužili, museli by ste objednávky vybavovať individuálne a tovar posielať zákazníkovi vy sami.

Týmto to ale vôbec nekončí – musíte vašu značku dostať do povedomia, čiže pracovať na marketingu a zvyšovať predaje. Máte však výhodu, keďže podľa štatistík až 98% Amazon predajcov svoje produkty nepropaguje!

Ak vás toto podnikanie zaujalo a chcete získať detailné informácie, neváhajte si pozrieť túto sériu zdarma videí.

ako-podnikat-na-amazone

Pridať komentár k článku